Беласица на контролката со Силекс загуби минимално

Денес на стадионот „Благој Истатов“ во Струмица се одигра пријателски натпревар меѓу екипите на Беласица и Силекс од Кратово. Во овој контролен натпревар гостите од Кратово славеа со минимални 0:1, а стрелец на единствениот гол беше новото засилување Тантуровски. Силекс ја оправда фаворитската улога на овој натпревар.

ФОТО: АРХИВА

ФОТО: АРХИВА

Кратовчани со победа ги стартуваат подготовките за новата сезона. Силекс ќе игра во квалификациите за мест ово Лигата на шампионите, откако Вардар не доби лиценца за настапо во евро куповите.

Comments are closed.