Академија Пандев со убедлива победа на контролката против Осогово

Екипата на Академија Пандев на убедлив начин ги започна подготовните за новата сезона, откако во Струмица со 3:0 го совладаа второлигашот Осогово од Кочани. Стрелци на головите за „пандевци“ беа Велиновски, Серафимов и Мишов.

Спортски центар Пандев

Comments are closed.