Никола Серафимов прво летно засилување за Академија Пандев

Никола Серафимов официјално е прво летно засилување за прволигашот Академија Пандев. Македонскиот младински репрезентативец ја пополнува испразнетата позиција на централен дефанзивец. 20-годишниот Серафимов доаѓа од чешкиот клуб Јихлава Височина, а претходно настапуваше и за екипата на Вардар. Тој вчера го одработи и првиот тренинг со сениорскиот тим.

Никола Серафимов - Академија Пандев

Comments are closed.