Беласица со пет контролки ќе ја темпира формата

Повратникот во Првата лига, струмички Беласица договори пет контролни натпревари, преку кои што ќе ја темпира формата за новата сезона во елитата.

ФОТО: Струмица Сити

ФОТО: Струмица Сити

Беласица – Силекс – 14 јули (вторник)
Беласица – Тиквеш – 18 јули (сабота)
Беласица – Брегалница – 22 јули (среда)
Беласица – Вардар – 25 јули (сабота)
Беласица – Кожуф – 01 август (сабота)

Беласица ги започна подготовките за новата сезона во Првата лига, која ќе започне на деветти август. Првиот тренинг екипата на Беласица го имаше во Дојран.

Comments are closed.