Одбележана годишнината од раѓањето на претседателот Борис Трајковски

Денеска се навршуваат 64 години од раѓањето на трагично загинатиот претседател, Борис Трајковски. По тој повод, градоначалникот Коста Јаневски со претставници на Советот на општина Струмица, претставници на неговото семејство, здруженија, институции и политички партии, положија свежо цвеќе пред споменикот „Македонија“ во големиот градски парк, подигнат во негова чест.106165275_2978720022181408_2745596936875056303_n 106217517_2978720145514729_8474690657148961173_n 105966256_2978720332181377_5153552254099662421_n

Comments are closed.