Во Струмица денеска се положи свежо цвеќе пред споменикот на загинатите бранители

На денешен ден во 2001 година во операцијата за ослободување на селото Арачиново загина струмичанецот Атанас Јанев, припадник на полицијата. По тој повод, денеска, пред споменикот на загинатите бранители, свежо цвеќе положија градоначалникот Коста Јаневски со претставници на Советот на општина Струмица, членови на семејството Јаневи и претставници на СВР Струмица.105484654_2973658152687595_4037930467561130922_n 104872801_2973659489354128_2578592027345145856_n 104947188_2973659362687474_4892469859162436767_n 105403500_2973659469354130_7605343902523978904_n

Comments are closed.