Пелистер се засили со Танушев од Академија Пандев

Ѓорѓи Танушев е нов играч на Пелистер. Битолчани започнаа со градењето на екипата за новата сезона во елитата. Танушев во Битола доаѓа од редовите на Академија Пандев

Ѓорѓи Танушев

Претходно, играчот од средниот ред настапуваше за Победа, Силекс, Брегалница, Хоризонт Турново, а настапуваше и за неколку српски екипи.

Comments are closed.