Академија Пандев со генерација 2008 на „Драган Манце КУП 2020“

Академија Пандев со генерација 2008 година ќе учествува на годинешниов „Драган Манце КУП 2020“ кој се одржува во Белград, Србија на спортскиот центар „Телеоптик – Партизан“. Еден од најдобрите турнири за деца на Балканот е пренесуван и на регионалниот спортски канал Спорт Клуб. Во петок во 11:15 часот е одбран во живо да се емитува натпреварот ФК Академија Пандев – ФК Олимпик Белград.

103829394_2931587690290675_7407252079500533704_o

Comments are closed.