Академија Пандев пред една година го освои Куп трофејот на Македонија

Пред точно една година, на 22 мај 2019 година, шампионскиот Куп трофеј на Македонија го кренаа фудбалерите на Академија Пандев. Историски момент за нашиот клуб и градот Струмица.

Академија Пандев - куп трофеј - победници

Во големото финале, „пандевци“ беа подобри од Македонија Ѓорче Петров, откако победија преку пенал-рулетот.

 

Comments are closed.