Се степале 7 лица на Бетовенова – полицијата презема мерки за документирање на случајот

 

На 10.05.2020 година во 20.30 часот во Полициска станица Струмица А.А.(49) од Струмица пријавил дека околу 18.00 часот на ул.„Бетовенова“ во Струмица бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу М.Ц., Ф.С. и Н.С, од една страна, и М.А., Е.А., М.А. и Ј.А., од друга страна. Полициска станица Струмица презема мерки за документирање на случајот, по што ќе биде поднесена соодветна пријава.Untitled-3

 

Comments are closed.