Двајца малолетници, 13 и 15 години лишени од слобода

На 21.04.2020 во 17.30 часот во Полициска станица Струмица се лишени од слобода двајца малолетници, на 13 и 15 години, поради тоа што во 15.30 часот во стан на ул.„Ленинова“ во Струмица, од М.Л.(73) одзеле лични предмети и пари. Од страна на СВР Струмица случајот е расчистен и по целосно документирање ќе биде поднесена соодветна пријава.полиција

 

Comments are closed.