Потврдени се 53 нови случаи на Ковид-19

Денеска се регистрирани 25 излекувани пациенти! Од нив 6 се испишани од Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби и 19 кои се се лекуваа во домашни услови.

Во изминатите 24 часа потврдени се 53 нови случаи на Ковид-19. По градови:93841184_2366276977012655_422930742511665152_o
– Скопје – 13
– Куманово – 9
– Прилеп – 9
– Тетово – 4
– Струга -2
– Велес – 12
– Битола – 2
– Македонски Брод -2

Со ова вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со Ковид-19 во нашата земја изнесува 1170. Во изминатото деноноќие направени се вкупно 697 теста.

Comments are closed.