Излекувани 42 нови пациенти од Ковид-19

На денешната прес конференција Министерот за здравство, Венко Филипче информираше дека излекувани се 42 пациенти од коронавирус. Од Инфективната клиника заминаа 10 оздравени пациенти и 32 пациенти (12 во Дебар, 20 во Скопје) кои се лекуваа во домашни услови.

venko

Comments are closed.