Потвредни 54 нови случаи на Ковид-19

Во изминатите 24 часа се потврдени 54 нови случаи на Ковид-19. По градови:
– Скопје -13
– Куманово -25
– Штип – 1
– Прилеп – 10
– Тетово – 1
– Велес – 2
– Гостивар – 1
– Кичево – 1
Со ова вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со Ковид-19 во нашата земја изнесува 908 лица.93773884_2362778640695822_1922595166061854720_o (1)

За жал, на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје починаа 4 пациенти на возраст над 60 години, од кои двајца пациенти од Лабуништа, еден пациент од Прилеп и еден од Куманово. Во Болницата „8 септември“ починаа 2 лица, пациент од Велес (67г) и пациент од Куманово (59г).

Comments are closed.