На 12.03.2020 во 10.30 часот во Полициската станица Струмица, В.В.(60) од село Баница пријавил дека во 08.30 часот во дворно место на неговата куќа тој и неговата сопруга М.В.(59) биле физички нападнати од Д.Б. од село Баница.  По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.