Александар Таневски ја презеде Академија Пандев

Александар Таневски ја презеде функцијата шеф на стручниот штаб на Академија Пандев. Станува збор за млад тренер кој во својата тренерска кариера ги има преводено тимовите на Македонија ЃП, Скопје и Еуромилк. Новиот тренер веќе одржа два тренизи со сениорите, а веќе утре го чека и деби натпреварот против Работнички во Скопје.

ФОТО: ФК Академија Пандев

ФОТО: ФК Академија Пандев

 

„Му посакуваме добредојде и остарување на амбициите, односно излез во евроските купови“, истакнаа од Академија Пандев на нивната официјална фејсбук страница.

Comments are closed.