Беласица на домашен терен против Питу Гули од Крушево

Беласица во сабота на домашен терен, ќе ја пречека екипата на Питу Гули, во натпревар од 16. коло од Втората лига – Исток. Во овој натпревар, фаворитската улога е на страната на домаќини, кој се лидерите на табелата и важат за едни од главните кандидати за влез во Првата лига, како и поради подобрата форма и екипа во однос на гостиет од Крушево.

ФОТО: Струмица Сити

ФОТО: Струмица Сити

По 15. одиграни кола, Беласица е лидер со 37 освоени бодови, додека Питу Гули е на последното 10. место на табелата со само 4 освоени бодови. Натпреварот се игра на „Благој Истатов“ во Струмица, со почеток до 14:00 часот.

Comments are closed.