Познати судиите за реванш натпреварот од Купот меѓу Академија Пандев и Шкупи

Академија Пандев во среда на „Благој Истатов“ ќе ја пречека екипата на Шкупи, во четвртфиналниот реванш натпреварот од Купот на Македонија. „Пандевци“ на првиот натпревар во Чаир победија со 0:1.

ФОТО: Струмица Сити

ФОТО: Струмица Сити

Главен судија на овој натпревар ќе биде Ѓоргиев Крумислав од Штип, додека негови помошници ќе бидат Караколев Никола и Ѓорѓиев Ристо, исто така од Штип. За четврт судија на натпреварот одреден е Ристовски Доне од Гевгелија. Делегат на натпреварот ќе биде Леов Борис од Велес, додека контролор ќе биде Петковски Зоран, исто така од Велес.

Натпреварот започува во 14:00 часот.

Comments are closed.