Победа на Беласица на гостувањето во Кочани кај Осогово

Екипата на Беласица се враќа со целиот плен од Кочани. Во натпревар од 15. коло од Втората лига – Исток, Беласица забележа победа од 0:2 над Осогово, на градскиот стадион во Кочани.

ФОТО: Струмица Сити

ФОТО: Струмица Сити

Одличен натпревар на фудбалерите на Осогово во текот на целиот натпревар. Со својот првенец во плаво-белиот дрес, новото засилување Митев Роберт во 44.минута го отвори резулатот по асистенција на Коцев Александар. Во 74.минута, над Размоски Дарко беше направен прекршок во противничкиот шеснаесетник, а капитенот Милушев Александар реализираше од белата точка за конечни 0:2.
Ова беше и рекордна 9та “чиста мрежа” за одбрана на Беласица и голман Ѓоргиев Димитар во Втора МФЛ – Исток оваа сезона.

Comments are closed.