Беласица загуби од Кожуф во контролен натпревар

Екипата на Беласица, загуби во последниот контролен натпревар од Кожуф, со резултат од 1:0. Единствениот гол на натпреварот падна во 81. минута.

ФОТО: Струмица Сити

ФОТО: Струмица Сити

На контролниот натпревар кој се играше во Гевгелија, младиот талент Иле Велков дебитираше за првиот тим на Беласица. Струмичкиот второлигаш, пролетниот дел од сезоната го стартува со гостувањето во Кочани, против екипата на Осогово.

Comments are closed.