Беласица утре на контролка против Кожуф

Екипата на Беласица, утре ќе одигра контролен натпревар со Кожуф од Гевгелија. Овој натпревар ќе се игра на Градскиот стадион во Гевгелија, со почеток 15:00 часот.

ФОТО: Струмица Сити

ФОТО: Струмица Сити

Следниот викенд започнува пролетниот дел од Втората лига. Беласица стартува во Кочани, каде ќе гостува кај Осогово.

Comments are closed.