РК Астраион на контролка со суперлигашот РК Радовиш

Ракометарите на Астраион, денес со почеток од 20:00 часот, во спортската сала “Парк” во Струмица, ќе одиграат контролен натпревар со суперлигашот РК Радовиш од Радовиш.

FB_IMG_1582197443388
Прволигашот Астраион е еден од фаворитите за влез во ракометната Суперлига на Македонија. 

Comments are closed.