Академија Пандев во недела гостува кај Македонина ЃП

Екипата на Академија Пандев, во недела, во рамки на 20. коло од ПМФЛ, ќе гостува во Скопје, кај Македонија Ѓорче Петров.

Академија Пандев - Шкендија - 19. коло - ПМФЛ - во Струмица
“Пандевци” по поразот во Струмица од Шкендија, се “преселија” на четвртото место на табелата со 27 бодови, додека Македонија ЃП со бод помалку е на петтата позиција. Фудбалерите на Македонија ЃП, во претходното коло беа убедливо поразено од лидерот Вардар, со резултат од 3:1.

Натпреварот се игра со почеток од 13:00 часот.

Comments are closed.