Беласица утре на „Благој Истатов“ на контролка против Пелистер

Екипата на Беласица утре со почеток од 14:00 часот, на стадионот „Благој Истатов“, ќе одигра контролен натпревар против битолски Пелистер. Овој натпревар ќе биде вистинско дерби, бидејќи двете екипи се есенски шампиони во Втората лига – Исток и Запад.

Беласица - Тиквеш - контролка во Струмица 6

Беласица пролетниот дел од сезоната го отвара против екипата на Осогово на гостински терен во Кочани, додека Пелистер ќе биде домаќин против Кораб, во рамки на 15. коло од Втората лига.

Comments are closed.