Беласица на контролка против Пелистер

Екипата на Беласица во сабота на стадионот „Благој Истатов“  во Струмица, ќе одигра уште еден контролен натпревар, овој пат против битолски Пелистер. Овој натпревар ќе биде дерби, бидејќи двете екипи се есенски шампион во Втората лига – Исток и Запад. Беласица е есенски шампион во Втората лига – Исток, додека Пелистер е есенски шампион во Втората лига – Запад.

Беласица - Тиквеш - контролка во Струмица 6

Претходно, Беласица гостуваше во Софија, каде одигра пријателски натпревар против екипата на Царско Село. Овој натпревар заврши без победник, односно 2:2.

Comments are closed.