Беласица во сабота против Пелистер на контролен натпревар

Екипата на Беласица во сабота на стадионот „Благој Истатов“ ќе одигра контролен натпревар против битолски Пелистер.

Беласица - Тиквеш - контролка во Струмица 6

За Беласица оваа ќе биде петти контролен натпревар во подготвителниот период. Претходно струмичани гостуваа во Софија, каде ремизираа, 2:2 против екипата на Царско Село. Во овие подготовките, оваа ќе биде втор натпревар кој ќе се игра на „Благој Истатов“, откако претходно Беласица играше контролка во Струмица со Тиквеш од Кавадарци, каде струмичани беа подобри со 3:1.

Comments are closed.