Беласица утре на контролка против Царско Село во Софија

Екипата на Беласица утре ќе одигра пријателски натпревар во Софија, Бугарија, против бугарскиот тим на Царско Село. Натпреварот ќе се игра со почеток од 12:00 часот, на Национална Фудбалска база Бојана.

ФОТО: Струмица Сити

ФОТО: Струмица Сити

Во претходната контролка екипата на Беласица забележа сигурна победа од 3:1 над Тиквеш од Кавадарци. Овој контролен натпревар се игра на стадионот „Благој Истатов“ во Струмица.

Comments are closed.