Беласица на контролка против бугарскиот прволигаш Царско Село во Софија

Екипата на Беласица во сабота ќе одигра контролен натпревар против бугарскиот прволигаш Царско Село во Софија, Бугарија. Фудбалерите на струмичкиот второлигаш, денес запишаа убедлива победа над Тиквеш од Кавадарци, откако го совладаа со 3:1 на „Благој Истатов“ во Струмица.

ФОТО: Струмица Сити

ФОТО: Струмица Сити

Беласица е есенски шампион во Втората лига – Исток.

Comments are closed.