Беласица на контролниот натпревар против Тиквеш запиша убедлива победа

Екипата на Беласица денес на стадионот „Благој Истатов“ во Струмица, одигра контролен натпревар против Тиквеш од Кавадарци, и запиша сигурна победа од 3:1. Беласица уште од самиот почеток на натпреварот го отвори резултат и одигра одлични 45. минути, бидејќи резултат до крајот на првото полувреме беше 3:0 за струмичани.

ФОТО: Струмица Сити

ФОТО: Струмица Сити

Во вториот дел, гостите од Кавадарци успеа да постигнат еден гол, а воедно и да ги постават конечните 3:1.

Comments are closed.