Академија Пандев со минимален пораз од Младост Добој Какањ

Академија Пандев загуби со минимални 1:0 на денешниот контролен натпревар против басанскиот тим Младост Добој Какањ. На „пандевци“ им преостанува уште последната контролка утре против Алтин Асир од Туркменистан и со тој натпревар им завршуваат припремите во Анталија, Турција.

Академија Пандев - Младост Добој Какањ - Анталија

 

Враќањето во Струмица е планирано за петок, а од понеделник веќе започнуваат припремите за првото пролетно коло од ПМФЛ.

 

Comments are closed.