Академија Пандев утре на контролка против босанскиот тим Младост Добој

Македонскиот прволигаш Академија Пандев, утре ќе одигра уште еден контролен натпревар, против босанскиот тим Младост Добој.

Академија Пандев - со два контролни натпревари во Анталија

„Пандевци“ денес беа убедливо поразени од руски Ротор со 5:1. До крајот на подготвките во Анталија, фудбалерите на Академија Пандев покрај утрешниот контролен натпревар, ќе одиграа уште една контролка против Алтин Асир од Туркменистан. Овој натпревар ќе се игра во четврток.

 

Comments are closed.