Академија Пандев убедливо поразена од руски Ротор

Академија Пандев забележа убедлив пораз на контролниот натпревар во Анталија, против руската екипа Ротор, со резултат од 5:1. „Пандевци“ го отворија натпреварот со погодокот на Даниел Миловановиќ, но сепак на крај Академија Пандев претрпе убедлив пораз.

Академија Пандев - Ротор (Русија) - контролен натпревар во Анталија

До крајот на подготовките во Анталија, на фудбалерите на Академија Пандев, им преостануваат уште две контролки, утре против босанскиот тим Младост Добој и в четврток против Алтин Асир од Туркменистан.

Comments are closed.