Беласица утре игра контролка против Тиквеш

Екипата на Беласица утре со почеток од 13:00 часот, на стадионот „Благој Истатов“ во Струмица ќе одигра контролен натпревар против Тиквеш од Кавадарци.

ФОТО: Струмица Сити - АРХИВА

ФОТО: Струмица Сити – АРХИВА

Двете екипи се борат за првото место и обезбедување на директен влез во Првата лига. Беласица е првопласирана во Втората лига – Исток со 34 освоени бодови, додека Тиквеш е на четвртото место со 27 бодови.

Беласица претходно одигра пријателски натпревари со Кит Го – Пехчево и Плачковица во Дојран.

Comments are closed.