Беласица на контролен натпревар против Тиквеш

Екипата на Беласица во овој подготвителен период одигра два контролни натпревари. Во првиот натпревар со екипата на Плачковица од Радовиш одигра 1:1, додека во вториот против Кит Го – Пехчево одиграа 0:0, двата натпревари се играа во Дојран.

ФОТО: Струмица Сити - Архива

ФОТО: Струмица Сити – Архива

Веќе во среда Беласица ќе го игра и третиот контролен натпревар, против Тиквеш од Кавадарци. Натпреварот ќе се игра на градскиот стадион „Благој Истатов“.

Comments are closed.