Академија Пандев на контролка против Септември Софија од Бугарија

Фудбалерите на прволигашот Академија Пандев во сабота ќе одиграат контролен натпревар против екипата на Септември Софија од Бугарија.

Академија Пандев - на подготовки во Анталија

Претходно „пандевци“ одиграа контролен натпервар со српскиот суперлигаш Спартак Суботица, со резултат од 2:1. Пред овој натпревар, Академија Пандев одигра реми без голови со руска Балтика.

 

Comments are closed.