Михаил Маневски ја напушти Академија Пандев и премина во Брегалница

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Михаил Маневски, го напушти прволигашот Академија Пандев, и се врати во второлигашот Брегалница од Штип, екипа која има амбиции да се врати во Првата лига.

Михаил Маневски - од Академија Пандев во Брегалница

Двете страни се раздлија, па така 20-годишниот дефанзивец, кој игра на левата бековска позиција сезона, својата кариера ќе ја продолжи во Брегалница, која гради тим за да го освое првото место во Втората лига – Исток и да се врати во ПМФЛ.

 

Comments are closed.