Академија Пандев утре го игра првиот контролен натпревар

Академија Пандев утре ќе го одигра првиот контролен натпревар во рамките на подготовките за пролетниот дел од сезоната. За противник „Пандевци“ ја имаат екипата на ФК Беласица од Петрич, Бугарија. Натпреварот се игра со почеток во 14 часот на гостински терен.

Академија Пандев - подготовки - 18.01.2020

Comments are closed.