Васко Коцев е трето засилување за Беласица

Васко Коцев е третото засилување за екипата на Беласица, откако претходно пристигнаа Роберт Митев од Тиквеш и Давид Стојков од Академија Пандев. 18-годишниот Коцев игра во средината на теренот, а доаѓа од Академија Пандев.

Васко Коцев - Беласица

„Борбеноста и креативноста се неговиот главен адут во играта и со тоа ростерот на нашиот тим доби значително на квалитет“, истакнаа од Беласица.

Comments are closed.