Беласица се засили со Роберт Митев од Тиквеш

Беласица се засили со Роберт Митев, играч кој игра во офанзивата на нападот на крилните позиции. Митев доаѓа од екипата на кавадаречки Тиквеш, каде изминатите 2 и пол години беше стандарден првотимец и еден од најдобрите играчи во истоимениот тим.

Роберт Митев - Беласица

„Со неговиот квалитет како фудбалер и искуство, нашиот тим доби огромно засилување во нападот“, истакнаа од Беласица.

Comments are closed.