Марко Алчевски стави потпис на својот прв професионален договор со Академија Пандев

Марко Алчевски денеска стави потпис на својот прв професионален договор со прволигашот Академија Пандев. Марко на 15 годишна возраст се приклучи на младинските категории на Академија Пандев, а веќе на 17 години го потпишува и својот професионален договор. Алчевски веќе има и неколку настапи за сениорскиот тим, а по оперативниот зафат на лигаментите на коленото, повреда заработена на реванш натпреварот против Зрињски, овој договор ќе му биде уште поголема мотивација за брзо враќање помеѓу стативите.

Марко Алчевски - Академија Пандев 2

Марко е репрезентативец на Македонија во селекциите У18 и У19. Академија Пандев се гордее со своите младински школи и иднината на сениорскиот тим ја гледа токму во фудбалерите произлезени од нив.

Comments are closed.