Дејан Илиев претставен во полската екипа Јагјелонија

Македонскиот голман Дејан Илиев официјално го облече дресот на Јагјелонија и во наредната полусезона ќе ги брани боите на полскиот клуб. 24-годишниот голман од Струмица, е член на Арсенал, но премиерлигашот го испрати на позајмина со цел тој да има поголема минутажа. Изминатата полусезона Илиев бранеше за Серед од Словачка, а оваа за него ќе биде трет клуб во кариерата.

Дејан Илиев - Јагјелонија

Струмичанецот е стандарден дел од репрезентацијата на Македонија каде селектор е Игор Ангеловски.

Comments are closed.