Беласица ги започна подготовките за пролетниот дел од сезоната во ВМФЛ – Исток

На 10 јануари 2020 година беше извршена прозивката, со што официјално Беласица ги започна подготовките за пролетниот дел од оваа сезона. На првиот тренинг се извршија потребните тестирања со кои се утврди физичката состојба на секој фудбалер. Изминативе 3 седмици фудбалерите на Беласица имаа и посебна индивидуална тренинг програма која ја следеа и по која работеа интензивно.

Беласица - подготовки за пролетниот дел од сезоната - 10.01.2020

Беласица пред стартот на полусезоната ќе одигра и неколку контролни натпревари и тоа со ФК Кит Го – Пехчево, ГФК Тиквеш, ФК Пелистер, гостување кај бугарскиот прволигаш ФК Царско Село, а генералката ќе се одигра против екипата на ФК Кожуф.

Дел од подготвителниот период, ФК Беласица ќе го одработи во Дојран, во СЦ Истатов, во периодот од 25 јануари до 2 февруари.

Comments are closed.