Бојан Најденов е најновото засилување за Академија Пандев

Бојан Најденов е најново засилување за Академија Пандев. Големо засилување за пролетниот дел од сезоната и дополнително искуство во везниот ред. 28-годишниот Најденов доаѓа како слободен играч, а претходно во својата кариера има настапувано за тимовите на Хоризонт Турново, Работнички, Естегал, Љачи.

Бојан Најденов - Академија Пандев

Comments are closed.