Ндуе Мујеци ја засили Академија Пандев

Ндуе Мујеци е ново засилување за прволигашот од Струмица, Академија Пандев. 26-годишниот напаѓач стави потпис на договорот и е второто засилување за тимот во овој трансфер период.

Ндуе Мујеци - Академија Пандев

Ндуе е роден во Скадар – Албанија, а до сега во кариерата има настапувано за екипите на Влазнија, Ада, Пирин Благоевград, Дунав Русе, Сабуртало, Вентспилс.

Comments are closed.