Влахо Константин главен судија на натпреварот меѓу Силекс и Академија Пандев

Академија Пандев во 18. коло од Првата македонска фудбалска лига, ќе гостува во Кратово, каде ќе ги одмери силите со екипата на Силекс.

Академија Пандев - Струга Трим Лум - во Струмица - 15. коло ПМФЛ

Главен судија на овој натпревар ќе биде Влахо Константин од Скопје, додека негови помошници ќе бидат Василевски Даниел и Ицковски Филип исто така од Скопје. За четврт судија на натпреварот одреден е Младеновски Марјан од Скопје.

Делегат на натпреварот во Кратово ќе биде Савов Жанко од Скопје, додека за контролор одреден е Стојановски Драге од Куманово.

Натпреварот ќе се игра во сабота со почеток од 13:00 часот.

Comments are closed.