Академија Пандев гостува кај Шкупи во Купот на Македонија

Оваа среда се игра фудбалскиот Куп на Македонија, за кога се закажани првите натпревари од четвртфиналната фаза.

Шкупи - Академија Пандев - 16. коло ПМФЛ - Скопје

Академија Пандев гостува на „Чаир“ каде ќе игра против Шкупи. Главен судија на овој дерби натпревар ќе биде Мечкаровски Димитар од Скопје, негови помошници ќе бидат Василевски Даниел и Видиниќ Дарко од Скопје. За четврт судија на натпреварот одреден е Костенчев Никола од Скопје.

Делегат на натпреварот ќе биде Ангелевски Благојче од Битола, додека контролор Петковски Зоран од Велес.

На Градскиот стадион во Струга, екипата на Струга Трим Лум ќе ја пречека Ренова, овде главен судија ќе биде Гоцевски Марјан од Струмица. Шкендија ќе игра дерби против Работнички во Тетово, главен судија ќе биде Величков Боби од Велес. Последниот натпревар ќе се одигра на Градскиот стадион во Штип, меѓу Брегалница и Лабуништа. Главен судија на второлигашкото дерби ќе биде Ралевски Благојче од Битола.

Сите натпревари се играа со почеток од 13:00 часот, само натпреварот меѓу Брегалница и Лабуништа ќе се игра со почеток од 16:30 часот.

Comments are closed.