РК Астраион загуби од Вардар Неготино

Ракометари на Астраион загубија минимално од Вардар Неготино, со резултат од 28:27 (14:14) во натпревар од 11. коло од Првата ракометна лига – Група 1.

АРХИВА

АРХИВА

Караиванов Мите и Наков Васил со по пет гола ја предводеа листата на стрелци кај Астраион, додека кај Вардар Неготино најдобар стрелец беше Ташев Ѓорги со 10 голови.

За струмичките ракометари оваа е прв сезонски пораз, додека за Вардар Неготино оваа е петта сезонска победа. Во следното коло Астраион на домашен терен ќе игра со екипата на МРК Куманово.

Comments are closed.