Беласица со убедлива победа над Плачковица

Беласица запиша убедлива победа, откако на „Благој Истатов“ во Струмица, со 4:2 ја декласираше Плачковица од Радовиш, во натпревар од 14. коло од Втората лига – Исток.

Беласица - Плачковица - ВМФЛ - Исток 14. коло - Струмица 1

По оваа победа Беласица останува на првото место на табелата со 34 бодови, со што е и есенски шампион во Втората лига – Исток. Плачковица по поразот во Струмица, останува на седмата позиција на табелата со 12 бодови.

Каменица Саса прикажа одлична игра во Македонска Каменица, и со високи 3:1 го победи Кожуф, прилепска Победа ја забележа најубедливата победа на колото, откако со 5:1 го „разнесе“ Осогово, Кит Го-Пехчево со 3:1 беше подобар од Питу Гули, а дербито на колото во Кавадарци и припадна на Брегалница, која со 0:2 беше подобра од Тиквеш.

 

Comments are closed.