Астраион во сабота гостува кај Вардар Неготино

Ракометарите на Астраион во сабота ќе гостуваат кај Вардар Неготино, во натпревар од 11. коло од Првата ракометна лига – Група 1. Астраион е лидер на табелата со 22 бодови, додека Вардар од Неготино со 13 освоени бодови е на шесттото место на табелата.

РК Астраион - РК Алушовски

Судиска двојка на овој натпревар се Александар Вукашиновски од Скопје и Мирко Трајковски исто така од Скопје, додека за делегат на натпреварот одреден е Лери Мирчевски од Скопје.

Натпреварот се игра во салата Кирил и Методиј во Неготино со почеток во 17:00 часот.

Comments are closed.