Тиверија против лидер на табелата Слога од Виница

Тиверија во 11. коло ќе игра на домашен терен против лидерот на табелата во Третата лига – Југоисток, екипата на Слога од Виница.

АРХИВА

АРХИВА

Овој натпревар ќе биде интересен и возбудлив, но сепак фаворитската улога им припаѓа на гостите од Виница. Слога игра одлична сезона и со максимални 27 бодови се наоѓа на првото место на табелата, додека Тиверија е трета со 16 освоени бодови, и во оваа сезона најголемо изнадување е поразот од Спартмани во минатото коло.

Овче Поле на домашен терен ќе игра против Младост од Удово, Брегалница Делчево против Спартмани, Василево ќе биде домаќин на Детонит од Радовиш, додека Раклиш силите ќе ги одмери со Дојранско Езеро на Градскиот стадион во Радвиш.

Comments are closed.